Oj! – från ditt bästa jag till ett ännu bättre jag

KU-dag 29 oktober 2021

Är det möjligt att ha full energi oavsett vad som händer omkring oss? Hur gör man? Finns det energislukare eller kan det handla om att tydlighet är det snällaste som finns? Kan vi med öppna frågor skapa magi? Vad händer när vi alla blir mer av just oss själva. Följ med på en kort spännande förmiddag som kan bli startskottet på något mera.

Halvdagen kommer att genomföras digitalt via Teams. Deltagarna ska vara uppkopplade och sitta ostört så att inga ljud stör. Tänk på att enbart 1 mikrofon kan vara på i rummet eftersom det annars bildas ett eko.

Program

Konferencierer: Kristina Elvingsson och Maria Thelander

8.30 Incheckningsuppgift med appen The Headlines
8.45 Självledarskap i förskolorna i Svedala kommun – en recap
9.00 “Oj– från ditt bästa jag till ett ännu bättre jag!”
med Pernilla Tillander från Likeaboss Academy
Ca 10.15 Fikapaus
11.45 Presentation av några Headlines
12.00 Avslut och lunch

Varmt välkommen!

Önskar Annika Kraft, områdeschef och alla rektorer

Share Button